Els campionats francesos de padel El 2017 tindrà lloc al BIG IV de Valenciennes del 22 al 24 de setembre.
A continuació es mostra el programa provisional i les parelles qualificades
Dijous 21 de setembre:
A partir de les 14:XNUMX: equips acollidors al Club
Presentació obligatòria documents a l’àrbitre (si és possible abans de les 18 hores):
- Certificat de llicència 2017
- Certificat mèdic de no contraindicació a la pràctica de tennis o
padel en competició, amb menys d’un any.
- Document d’identitat oficial amb fotografia.
A les 19:00: recepció, reunió informativa i sorteig de les gallines a l’estadi del Hainaut, avinguda dels esports, 59 300 Valenciennes
Els trasllats estaran a la vostra disposició.
Divendres 22 de setembre :
- 9 h: inici de la competició / partits de grup
- Vespre lliure
Dissabte, setembre 23 :
- 9 h: inici de partits / partits de grups i quarts de final
(sorteig de les taules finals al final dels partits de grup)
- 19:30: nit de jugadors al Club
Diumenge 24 de setembre:
- 9 h: partits de classificació i semifinals
Final femení abans de les 14 h.
Final masculina abans de les 15 de la tarda.
Entrega de premis al Club, després de les finals
Parelles de dones qualificades:
- CAZ: Kristina CLEMENT / Virginie PIRONNEAU
- CAZ: Mélissa MARTIN / Géraldine SOREL
- FLA: Océane KIK / Elodie ROMANOSKI
- FLA: Sylvia SANNELLI / Priscilla VERHULST
- GYE: Elodie DAMIANO / maig VO
- LRO: Fiona LIGI / Isabelle TRILLES
- LRO: Claire LEFEBVRE / Carine VIDAL
- LYO: Alix COLLOMBON / Jessica GINIER
- LYO: Laurène BERARD / Line MEITES
- MPY: Deborah ALQUIER / Marianne VANDAELE
- PCH: Nathalie Poey / Elodie Salaun
- PRO: Audrey CASANOVA / Laura CLERGUE
- PRO: Carol Ann LOVERA / Anne-Laure PANICHI
- VDM: Virginie AYASAMMY / Elsa MOREL
- VDO: Cécile LEMAITRE / Sabrina RIOJA
- YVE: Julie DERROUGH / Pauline RENVOISE
Parelles masculines classificades:
- CAZ: Jérémy RITZ / Jérémy SCATENA
- CAZ: Gabriel RECA / Fabrice PASTOR
- ESS: Cédric CARITE / Loïc LE PANSE
- FLA: Thomas DULION / Johan ROMANOWSKI
- GYE: Benoit HALLE / Jean-Thomas PEYROU
- LRO: Cédric BIEGEL / Erwan NICOL
- LYO: François AUTHIER / Laurent BOULADE
- LYO: Justin LOPES / Maxime MOREAU
- MPY: Johan BERGERON / Bastien BLANQUE
- PDL: Simon BOISSE / Justin GARNIER
- PRO: Jérôme FERRANDEZ / Pier GAUTHIER
- PRO: Gilles DAVID / Aurélien GRANDMONT
- VDM: Mathieu LAPOUGE / Fabien VEBER
- VDO: Vincent LEVY / Morgan MANNARINO
- YVE: Adrien MAIGRET / Julien MAIGRET
- YVE: Frédéric POMMIER / Benjamin TISON